Pages

10 January 2012

Pregnancy essentials

Vyznať sa v ponuke tehotenských "potrebností" dá zabrať. Keď som sa dozvedela, že som tehotná ja, inšpirovala som sa najmä radami amerických blogeriek, ktoré sledujem, Odfiltrovala som veci, ktoré sa mi zdali byť zbytočné, no a teraz, ku koncu tehotenstva môžem povedať, čo všetko mi prišlo vhod.

Ak by ste mali chuť inšpirovať sa, tu je môj zoznam:

OCHRANA PRED ŽIARENÍM
 1. belly armor deka - chráni bábätko pred žiarením z počítača, mobilu atď. Ja ju používam najmä pri práci s notebookom, ktorý mám rada položený na kolenách. Výhodou je slovenský distribútor (ušetríte za poštovné, dovoznú DPH atď.)

OBLEČENIE
 1. blanqi - tehotenské sťahujúce tielko. Podvihne bruško a spevní chrbticu. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že som cítila obrovský rozdiel v krížovej oblasti, keď som tielko mala a keď nie. Predáva sa v dvoch dĺžkach. Pri výbere záleží na tom, aké oblečenie nosíte. Ja som si kúpila obe a obe som aj vynosila. Priamo Blanqi do Európy nezasiela, objednávala som si cez sugarbabies
 2. hm mama - nemám veľmi prejdené klasické obchody s tehotenskou módou. Mne sa osvedčilo aj počas tehotenstva ostať verná HM. Veľa oblečenia na tých 4-5 mesiacov (predtehotenské oblečenie sa dá nosiť do 4-5 mesiaca. Áno, aj džínsy) netreba a tu majú aj slušný výber aj ceny, ktoré si človek môže dovoliť. V Bratislave je oddelenie HM Mama v Eurovei a v HM na Obchodnej. 

KOZMETIKA
 1. motherlove - čistá prírodná kozmetika ponúka všetko, čo potrebujete počas tehotenstva aj po pôrode. Ich balzam na rastúce bruško je skvelý. Nie som si istá, či je to len týmto balzamom, ale strie sa mi počas tehotenstva nevytvorili. 
 2. Aj zvyšok kozmetiky som sa snažila vyberať v čo najlepšej kvalite: šampón,  kondicionér a pleťový krém Korres, telové mlieko, očný balzam a mydlo na pleť L'Occitane, zubná pasta Welleda. 

RELAXAČNÉ TECHNIKY A CVIČENIE
picture c/o: aurajoon
 1. hypnobabies - domáci kurz autohypnózy. Cieľom je naučiť sa relaxačné techniky, ktoré neskôr využijete počas pôrodu. 
 2. tehotenská joga s Katkou - na jej kurzy som chodila do štúdia Yogo. Výhodou je, že Katka sa venuje len práci s tehotnými ženami a teda okrem cvičenia vám dokáže s kadečím poradiť. Ponúka aj individuálne konzultácie a prípravu na pôrod, ako aj služby duly. Odporúčam z vlastnej skúsenosti. 
 3. Cvičenie doma - z amazonu som si objednala niekoľko DVDčiek s cvičením pre tehotné: 
  1. Pilates During Pregnancy
  2. Prenatal Yoga with Shiva Rea
  3. The Perfect Pregnancy Workout
  4. Prenatal Vinyasa Yoga
  5. Prenatal and Postnatal Yoga - táto zostava je zo všetkých uvedených moja najobľúbenejšia. 
 4. Mama masáž v sabai - strávila som tam takmer každú sobotu. Viac si môžte prečítať v mojom predošlom poste
 5. knihy - knihy o rodičovstve som a rozhodla nečítať. Objednala som si však knihy o bezplienkovej metóde (spýtajte sa radšej svojej kamošky. Som si istá, že musí existovať lepšia publikácia o BM) a kojení - kniha je rozdelená do sekcií podľa veku dieťaťa. Vždy si nájdete info, ktoré sú momentálne pre vás dôležité, potrebné atď. 

No comments:

Post a Comment