Pages

16 August 2013

Kam na Liptove

Niekoľkokrát v roku sa zdržiavam na Liptove v okolí Liptovského Hrádku. Ako rozmaznaná Bratislavčanka som často mala problém kam na kávu, či nebodaj dobré jedlo. Neviem ako vy, ale jedna z vecí, ktorú fakt neznášam, je platiť za jedlo/pitie/služby, ktoré nie je/sú dobré, či mi (IMO objektívne) nechutia.

V priebehu štyroch rokov, čo sa tu pravidelne zdržiavam sa tu objavilo, či som objavila zopár klenotov, čo naozaj stoja za navštívenie (aj pravidelné).

Tu sú (v nešpecifickom poradí) moje obľúbené miesta na relax iný ako relax v prírode:

REŠTAURÁCIA POINT - LIPTOVSKÝ HRÁDOK
Photos of LH Point, Liptovsky Hradok
This photo of LH Point is courtesy of TripAdvisor

Vynikajúce jedlo, parádna pizza, obedové menu, aké som v BA nikdy nemala a tiež veľmi milá obsluha. Chodím(e) sem pravidelne určite minimálne dva roky.

Obedové menu ma tu ešte nikdy nesklamalo. Pizzu mám vyskúšanú (a odporúčam): Margherita, 4 Formaggi, Point Speciale, Verdura con Ricotta, Rucola. Z dezertov mám rada jablkový koláč, cheesecake, či štrúdlu (pozor, nie je ťahaná). Tiramisu často nemávajú (teda aspoň, keď my si pýtame) a tiež má rozličnú kvalitu. Nerobia klasické talianske, ale skôr klasické slovenské so želatinou, čo podľa mňa v tiramisu nemá čo robiť. Ale toto je naozaj jediná nepozitívna vec, čo som tu zažila. Tiež sme tu už organizovali väčšiu akciu a boli sme spokojní.

Choďte sa sem najesť, stojí to za to.


CAFFÉ EXLUSIVE -- LIPTOVSKÝ HRÁDOK
photo: c/o caffe exclusive

Toto je moje obľúbené miesto v Hrádku. Majiteľkami sú dve dlhoročné kamarátky, ktoré vedia
ako to robiť. Väčšinou ich nájdete robiť bok po boku v tejto skvelej a výnimočnej kaviarničke. Majú fakt výbornú kávu, dezerty a sú skvelými hostiteľkami. Pravidelne tiež usporadúvajú rozličné akcie. Toto je jednoznačne miesto, ktoré stojí za to navštíviť a pozrieť si aj zvnútra (ak sa rozhodnete v lete ostať sedieť na terase).

Z mojich skúseností odporúčam: caffee latte a domácu makovo-višňovú štrúdľu. Ak máte chuť na šalát, vyskúšaný (a odobrený) mám cézar šalát.


ČAJOVŇA ZA SIEDMIMI HORAMI - LIPTOVSKÝ HRÁDOK

photo c/o
Túto čajovničku vlastní jemná mladá dáma. Je tu všetko, čo od čajovne očakávate: pohodička, dobré čaje, hry, rozličné druhy posedenia. Čajovňa voľakedy bola v budove kultúrneho domu, ale teraz je presťahovaná v zrekonštruovanej sokolovni (na rovnakom mieste ako reštaurácia Point).


PENZIÓN LODENICA - LIPTOVSKÝ HRÁDOK

photo: c/o penzion lodenica


Chcem byť troška opatrná pri odporúčaní lodenice. Pozitívne hodnotenie obsluhy totiž môžem dať tak v jednom prípade zo štyroch. Ale majú tu dobré latté a palacinky, to je pravda :-) A tiež veľmi príjemné ubytovanie, hneď vedľa vody. Ak sa tu chystáte bývať, dajú sa odtiaľ absolvovať túry, bicyklovanie, muškárenie, splav... V pešej vzdialenosti sú tiež potraviny, drogéria, lekáreň, niekoľko zmrzlinární a tiež moja obľúbená kaviareň (caffe exclusive).

RELAX LIBKA - LIPTOVSKÝ PETER
Libka ponúka masáže, saunu a dobrý čaj. Naposledy som tu bola na masáži dnes a bola to paráda. Libke treba dopredu zavolať a objednať sa (či už na masáž alebo saunovanie). Je to veľmi milá a ochotná pani a skvelá masérka. A ceny sa s Bratislavou nedajú ani porovnať. Určite vyskúšajte!

KAM DO KINA
V Hrádku bolo voľakedy kino v kultúrnom dome, ale momentálne nie je v prevádzke. Dobrou možnosťou (ak máte auto) je teda Kino Nicolaus v Liptovskom Mikuláši, alebo CineMax v Poprade. Vraj by ešte tento rok mali otvoriť nové multikino v Liptovskom Mikuláši.

Máte aj vy nejaké obľúbené miesta na Liptove?

1 comment:

aaronssd said...

Ďakujeme za zdieľanie tohto článku o cestovaní na Liptove. Váš článok je veľmi informatívny a budem ho zdieľať s ostatnými priateľmi, pretože informácie sú naozaj veľmi užitočné. Podeľte sa o svoju vynikajúcu prácu. Miesta Na Vzlet Na Slovensku

Post a Comment