Pages

28 November 2013

film: Fabulous Fashionistas

photo: c/o the guardian
Na dokument o šiestich štýlových dámach s priemerným vekom 80 rokov som sa tešila dlho. A dnes som mala možnosť si ho aj pozrieť. Sedemnásteho septembra ho prvý krát odvysielal channel 4, DVD sa dá kúpiť tu.

Počúvať príbeh každej z tých žien je nesmierne oslobodzujúce. Každá jedna sa nejakým spôsobom hýbe, či pravidelne cvičí. Každá kašle na to, čo si o nej myslí okolie. Sú slobodné duchom, krásne a milujú život. Aha! Takmer som zabudla. Žiadna z nich nemá na sebe nič umelé. Žiadne plastiky, žiadny botox.Osemdesiatpäťročná britská modelka Daphne Selfe v dokumente hovorí: "často si poviem, že keď zostarnem, naučím sa to či ono."

Daphne (photo c/o dailymail)


Pripomenulo mi to, keď u nás boli naši drahí priatelia z Ameriky Dean (85) a Beverly (79). Dean si na manželovom počítači vybavoval maily a manžel sa spýtal Beverly, či by sa to aj ona nechcela naučiť. A ona na to: "to sa naučím, keď budem stará". Pukla som od smiechu (a troška ma tá jej odvaha aj šokovala, priznávam).

Vidieť mentálne zdravých starších ľudí plných života je pre mňa nesmierne inšpiratívne. Majú môj obdiv a len dúfam, že aj mne sa raz (ak sa dožijem - ako hovorila babička) podarí byť na ich mieste.

PS: prečítajte si viac:
style.sh
the telegraph
rozhovor s režisérkou filmu na blogu idiosyncratic fashionistas
pre viac inšpirácie si občas pozrite blog advanced style

No comments:

Post a Comment