Pages

20 November 2013

film: Kandidát

V sobotu som videla film Kandidát a teším sa z toho. V dobrom aj závidím kolegom, čo na tom robili. Že zjavne robili na projekte, kde konečne boli prachy a robilo sa kvalitne. Normálne som cítila hrdosť, že to vzišlo zo Slovenska :-)

Po premiére kritik Peter Konečný napísal niečo v zmysle, že mu vo filme vadili product placementy. Na to mám zopár poznámok:
ad 1 bez sponzorov a teda product placementov by tento film asi ťažko natočili
ad 2 na Slovensku som vo filme za posledných 10 rokov nevidela tak citlivo natočené a vložené product placementy (a to rátam aj náš krátky dokument, čo ideme teraz vypustiť)

Vo filme je jasne cítiť komerčná "kamera", detaily, podhľady, macro zábery. Ale páčilo sa mi to. Páčilo sa mi to od kamery, po strih aj hudbu. Film má jasný komerčný zámer, chce zarobiť a to komunikuje od začiatku. Nehrá sa na žiadne veľké umenie. A to je na tom super. Veľmi mu držím palce a dúfam, že sa tvorcom podarí umiestniť ho aj do zahraničia. Potenciál na to určite má. A predpokladám, že s tým bol aj vyrábaný.

Najviac sme sa pobavili, vlastne pučili od smiechu, na scénke v mcdonalde. To bola fakt bomba!!! Neostaňte len pri pozeraní traileru. Vážne si to choďte pozrieť. Tento film ozaj stojí za to.

No comments:

Post a Comment