Pages

19 November 2013

Video: Bistro Smartfood

Dnes vám prinášam do pozornosti Bistro Smartfood z Banskej Bystrice.

Koncept reštaurácie s degustačným menu, mi prvý krát predstavil môj tatino, keď mi porozprával o podobnej reštaurácii v Prahe. Neviem si teraz spomenúť ako sa volala. Jedna pražská má však michelinovskú hviezdičku - La Degustation Boheme Bourgeoise. Šéfkuchár Oldřich Sahajdák v rozhovore povedal, že odvtedy, čo hviezdu dostali, nič sa pre nich nezmenilo. Len im to dodalo sebavedomie, že robia veci správne.

Veľmi ma teší, že podobné koncepty vznikajú aj u nás. Prezentačné video banskobystrického Bistra Smartfood ma nadchlo a dúfam, že budem môcť čoskoro ich jedlo aj ochutnať. Komentáre na facebooku a foursquare majú veru pozitívne :-)
Niekoľkokrát v roku usporadúva degustačné večere aj reštaurácia Levante v Bratislave s michelinovských šéfkuchárom Jeanom Brouillym. Manžel ma na takú zobral, keď sa nám narodila dcérka. Pamätám, že sme nemali varovanie a vzali sme ju so sebou v takom tom novorodeneckom vajíčku, čo sa používa do auta. Veľmi sa jej tam nepáčilo a plakala. Pani šatniarka a upratovačka sa nad nami zľutovali a na hodinku sa o ňu pekne starali, aby sme si mohli užiť romantické rande.

Páčilo sa mi tam a tiež mi chutilo. V popôrodnom období to bola aj príjemná príležitosť pekne sa obliecť a užiť si večer s dospelými ľuďmi.

No comments:

Post a Comment