Pages

09 December 2013

Dobré jedlo v Bratislave pre vegetariánov/vegánov a raw foodistov


Kým som otehotnela, bola som niekoľko rokov vegetariánkou. Najväčším utrpením pre mňa bolo jesť v reštaurácii. Pri pohľade na vegetariánsku ponuku väčšiny slovenských podnikov sa vám žalúdok nepoďakuje. Vyprážaný syr so šunkou bol (možno aj je) najčastejšou prvou ponukou v tejto sekcii menu. A jesť zemiaky so šalátom sa človeku časom zunuje. 

Najlepšia voľba bola často talianska (paradajková polievka, cestoviny, pizza) alebo ázijská reštaurácia (hocičo s tofu). 

Našťastie v Bratislave sa scéna pre nás, čo máme radi zeleninu, ovocie a dobré jedlo, pomaly mení. Tu je zoznam reštaurácií, kde sa dá jesť vegetariánsky/vegánsky a dokonca aj nevareno (surová strava). 

moshi moshi - najmä ich výhodné menu. Z moshi som brala aj catering, ked sme v máji nakrúcali film a nespokojní boli iba tvrdý mäsožravci.
soupa bistro  na Kozej. Dlhý rad pred bistrom v čase obeda hovorí za veľa. Je tam veľmi dobre. A chutí tam fantasticky.
veggie na Obchodnej ulici. Susedí s príjemnou levanduľovou kaviarňou. Nájdete tam jedlá, na ktoré su vegetariáni/vegáni zvyknutý skôr zo zahraničia. Napríklad wrapy na mnohoraké spôsoby.
govinda - Hare Krishna reštaurácia na Obchodnej. Je to moje obľúbené miesto na dobrý a cenovo prijateľný obed.
veg life - zatiaľ som tam nejedla. Bola som sa raz len pozrieť, ale prostredie ma veľmi nezaujalo. Je to však vege vývarovňa, kde sa dá rýchlo a lacno najesť.
lucy's vegan food - malú reštauráciu vlastnia dvaja veľmi milý manželia. Chutilo mi tam, to hej. Vo vegánskych ponukách mi však chýba to naše, lokálne, slovenské.
good five - mnou neodskúšaná. Ale odporúčalo mi už niekoľko kamarátov. Je to však drahšia reštaurácia. Ja ju mám zaradenú v kolonke "na dobrú večeru".
zdravicko - klasika zdravíčko. Momentálne vo Freshmarkete (stará Ikea).
bimba - surová strava v reštauračnom poňatí. 


Aké sú vaše obľúbené reštaurácie?

No comments:

Post a Comment