Pages

22 January 2014

video: Jedz čo chceš, hlavne si to sám uvar

Po vyše mesačnej odmlke som späť na svojom blogu a teším sa z toho. Toto obdobie bolo pre mňa veľmi plodné myšlienkami a rozhodnutiami o tom ako ďalej v mojom živote,  čo chcem, aká chcem byť manželka, mama, spolupracovníčka.... Ak sa odvážim, snáď sa o svojich zisteniach podelím aj na tomto blogu.

Každopádne dnes som na viacerých zdrojoch našla odkaz na pekný animovaný výklad Michaela Pollana o tom, čo jesť. Mám rada jeho knižky o stravovaní. Čo mi pripomína, že prvé knihy, ktoré som od neho čítala mi daroval môj, vtedy ešte len frajer, dnes manžel na vianoce. Z tých kníh mi utkvela v pamäti definícia jedla: ak to nepoznala tvoja stará mama, nie je to jedlo.

V dnešnom videu zasa hovorí: jedz čokoľvek chceš, hlavne si to uvar sám.Doma rada varím rýchle a zdravé jedlá. Prevažne vegetariánske/vegánske. Ale máme dobrý zdroj na zdravé (domáce) mäso, tak aj to sa občas objaví na našom stole. Ak jem nie dobre, takmer vždy sú to nejaké sladkosti, chrumky, alebo niečo podobné. Zlomiť tento zlozvyk je mojím cieľom už dlho. Ale keď s vami žije milovník sladkostí, je to extrémne ťažké :-) Lepšie by však bolo nevyhovárať sa, mať disciplínu a nejesť milovníkovi jeho čokolády.

No comments:

Post a Comment